ISO 9001:2008

WYBIELANIE ZĘBÓW (SZYNY)

Wybielanie zębów ma na celu rozjaśnienie naturalnego koloru o kilka tonów przy użyciu specjalnych żeli zawierających utleniacze. Ze względu na wysokie stężenie profesjonalne wybielanie powinno odbywać się wyłącznie w gabinecie stomatologicznym przy użyciu lamp, które aktywują preparat. Tylko taki zabieg zapewnia najlepszy efekt i długotrwałe utrzymanie się koloru.


W jakim celu jest wykonywane?

Wybielanie wykonywane jest ze względów kosmetycznych. Zabiegu nie można wykonywać w okresie ciąży i laktacji, a także podczas stosowania innych środków wybielających. Sposób używania preparatu można dostosować do potrzeb i stylu życia pacjenta: preparat można stosować w nocy, w dzień, a także wprowadzić kombinowane stosowanie dzienno-nocne.

 

Jak przygotować się do wybielania zębów?

Każdorazowo przed przystąpieniem do zabiegu należy dokładnie umyć i wyczyścić zęby. Aby zapewnić najlepszy efekt najpierw należy usunąć kamień oraz osad wykonując scaling i piaskowanie. Dzięki temu preparat głębiej wniknie, a efekt będzie długotrwały. Jeżeli preparat nie jest używany przez dłuższy czas, powinien być przechowywany w odpowiednio suchym i chłodnym miejscu (np. w lodówce).


Jak postępować po zabiegu?


·    Po każdym zabiegu należy umyć zęby pastą zawierającą fluor.

·    Po każdym użyciu szyny muszą zostać umyte i przechowywane w odpowiednim opakowaniu.

·    Podczas wybielania zębów nie należy spożywać cytrusów ani soków z owoców cytrusowych.

·    Po wybielaniu przez tydzień czasu należy stosować ”białą dietę” unikając spożycia czerwonego wina, soków, buraczków, kawy,mocnej herbaty

·    Należy unikać preparatów na nadkwasotę – mogą one niekorzystnie wpłynąć na efekty zabiegu lub czas trwania wybielania.

·    Wskazane jest unikanie barwiących pokarmów i napojów, a także całkowita rezygnacja z palenia.

·    Wybielanie zębów najlepiej jest przeprowadzić bez przerw, natomiast jeśli takie nastąpią należy odpowiednio wydłużyć proces wybielania.

·    Wszelkie niepokojące objawy (np. nadwrażliwość w obrębie jamy ustnej lub warg) należy niezwłocznie skonsultować z lekarzem, a do czasu konsultacji przerwać wybielanie.

<< Lista zaleceń